SUNA-NE: +40 266 218155

CARIERE

Pasionat de întreținerea mașinilor și utilajelor? Descoperă oportunitățile de carieră IMPAR!

CARIERE

JOBURI ACTUALE

Oamenii sunt motorul ce propulsează compania Impar. Suntem aproape 100 de experți dedicați, care combină profesionalismul cu pasiunea, ca o echipă bine antrenată și bine recompensată. Din echipa noastră fac parte oameni cu experiență de 20-30 de ani, dar și specialiști din noua generație, cu idei inovatoare gata să răspundă noilor exigențe de pe piață. Vezi mai jos posturile disponibile în momentul de față și dacă te regăsești în profilurile descrise, aplică cu încredere și descoperă oportunitățile pe care ți le oferim.

RESPONSABIL VÂNZĂRI (departament retail modern/rețele)
Descrierea postului, responsabilități principale:

– Identifică, gestionează și dezvoltă portofoliul de clienți în concordanță cu politica comercială a companiei;
– Urmărește și propune acțiuni legate de vânzări, distribuție, monitorizarea prețurilor, comunicare și promoții;
– Menținerea relațiilor cu clienții existenți și demararea colaborării cu aceștia
– Elaborarea rapoartelor despre performanță;
– Pregătirea documentației pentru ofertele specifice;
– Monitorizare și raportare prezență, conditii de piață, prețuri, promoții, competitivitatea companiei.

Candidatul ideal:
– Minim 2 ani experiență în negocieri directe cu clienții
– Excelente abilități de organizare, comunicare și analiză
– Inițiativă, atenție la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor
– Perseverență – personalitate proactivă
– Disponibilitate pentru deplasări
– Rezistență la presiunile specifice activității de vânzări
– Permis conducere categoria B, cazier curat

Oferta:

Se oferă: salariu fix + comision + alte avantaje, ocazia de a lucra într-o echipă tânără, activă și dinamică, cu obiective clare.
Autoturism de serviciu marca Toyota
Te așteptăm în echipa de success a IMPAR!

Pentru detalii despre produsele companiei puteti vizita site-ul www.impar.ro
Așteptăm CV-urile prin formularul de AICI sau pe adresa resurseumane@impar.ro

Ești pasionat de domeniul accesoriilor și produselor de întreținere auto sau de sectorul utilajelor agroindustriale? Impar este într-o continuă dezvoltare și caută permanent oameni deosebiți care pot transmite valorile noastre către partneri și către utilizatorii finali.
Trimite-ne CV-ul tău, iar noi îți vom studia profilul cu atenție, iar dacă se potrivește cu așteptările noastre pentru posturile disponibile, te vom contacta pentru stabilirea unui interviu.

PROMOTER AGRICOL  (Departament comerț tradițional)

Candidatul ideal: capacitate de negociere, orientare spre client, efectuare de achiziții și vânzări, atitudine proactivă, inițiativă, flexibilitate, abilităţi excelente de comunicare, relaţionare, negociere, pasionat de meserie, eficient.
Locaţie: sediul central Odorheiu Secuiesc, activități în zona de vest, centru și sud-est.

  • domiciu în România (posturi multiple sunt valabile în toată țara)
  • Studii – minim studii medii, studii tehnice (mecanică, agricol etc.);
Experiență în vânzări
Experiență în agricultură – de preferat;
Experientă în utilaje – de preferat;
Experiență în vânzări piese de schimb utilaje agricole sau domeniul auto;
Experiența în vânzări de inputuri agricole constituie un avantaj;
Cunoștințe de bază în domeniul IT (Microsoft Office);
Abilități de comunicare și negociere
Inițiativă, capacitate de rezolvare a problemelor;
Atitudine deschisă, optimism, orientare spre client;
Energie și pasiune pentru vânzări, plăcerea de a interacționa cu clienții;

  • Disponibilitate de deplasare în zona de vânzare alocată;
Capacitate de lucru în echipă
  • Permis de conducere categoria B.

Te așteptăm alături de noi pentru a-ți oferi oportunitatea de a te dezvolta împreună cu o echipă tânără, profesionistă, dinamică și ambițioasă.

Responsabilitati:

  • Vanzarea utilajelor / pieselor agricole catre fermierii din zonele alocate
  • Menţinerea legăturilor zilnice cu partenerii de afaceri
Verificarea livarrilor
Evidenta potentialului in zona,comenzilor predate de potentialii cumpărători
Urmărirea vanzarilor şi a facturărilor
Menţinerea legăturilor cu celelalte departamente

Asteptam CV-urile pe adresa resurseumane@impar.ro

Responsabilități:

  • Vânzarea utilajelor / pieselor agricole către fermierii din zonele alocate;
Verificarea livrărilor;
Evidența potențialului în zonă, a comenzilor predate de potențialii cumpărători;
Urmărirea vânzărilor şi a facturărilor;
Menţinerea legăturilor cu celelalte departamente.

TRIMITE CV