SUNA-NE: +40 266 218155

CARIERE

Pasionat de întreținerea mașinilor și utilajelor? Descoperă oportunitățile de carieră IMPAR!

CARIERE

JOBURI ACTUALE

Oamenii sunt motorul ce propulsează compania Impar. Suntem aproape 100 de experți dedicați, care combină profesionalismul cu pasiunea, ca o echipă bine antrenată și bine recompensată. Din echipa noastră fac parte oameni cu experiență de 20-30 de ani, dar și specialiști din noua generație, cu idei inovatoare gata să răspundă noilor exigențe de pe piață. Vezi mai jos posturile disponibile în momentul de față și dacă te regăsești în profilurile descrise, aplică cu încredere și descoperă oportunitățile pe care ți le poate oferi Impar.

RESPONSABIL VANZARI (departament retail modern/retele)

Descrierea postului, responsabilitati principale:
– Identifica,gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti in concordanta cu politica comerciala a companiei.
- Urmareste si propune actiuni legate de vanzari, distributie, monitorizarea preturilor, comunicare si promotii
– Mentinerea relatiilor cu clientii existenti si demararea colaborarii cu acestia
- Elaborarea rapoartelor despre performanta
– Pregătirea documentației pentru ofertele specifice
- Monitorizare si raportare prezenta, conditiil de piata, preturi, promotii, competitivitatea companiei
Candidatul ideal:

  • Minim 2 ani experienta in negocieri directe cu clientii
  • Excelente abilitați de organizare, comunicare si analiza
  • Inițiativa, atenție la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor
  • Perseverenta – personalitate proactive
  • Disponibilitate pentru deplasari
  • Rezistenta la presiunile specifice activitatii de vanzari
  • Permis conducere categoria B, cazier curat

Oferta:

Se ofera: salariu fix + comision + alte avantaje;
Ocazia de a lucra intr-o echipa tanara, activa si dinamica, cu obiective clare.
Autoturism de serviciu marca: Toyota
Te asteptam in echipa de success al IMPAR-lui!
Pentru detalii despre produsele companiei puteti vizita site-ul www.impar.ro
Asteptam CV-rile pe adresa resurseumane@impar.ro

Ești pasionat de domeniul accesoriilor și produselor de întreținere auto sau de sectorul utilajelor agroindustriale? Impar este într-o continuă dezvoltare și caută permanent oameni deosebiți care pot transmite valorile noastre către partneri și către utilizatorii finali.
Trimite-ne CV-ul tău, iar noi îți vom studia profilul cu atenție, iar dacă se potrivește cu așteptările noastre pentru posturile disponibile, te vom contacta pentru stabilirea unui interviu.

PROMOTER AGRICOL  (Departament comert traditional)

Candidatul ideal: capacitate de negociere, orientare spre client, efectuare de achiziții și vânzări, atitudine proactivă, inițiativă, flexibilitate, abilitaţi excelente de comunicare, relaţionare, negociere, pasionat de meserie, eficient.
Locaţie sediul central Odorheiu Secuiesc activități in zona de vest, centrala si sud est.

  • domiciul in Romania (posturi multiple sunt valabile la nivel de toata tara)

  • Studii – minim studii medii, studii tehnice (mecanica, agricol etc)
Experienta in vanzari
Experienta in agricultura – de preferat
Experienta in utilaje – de preferat
Experienta in vanzari piese de schimb utilaje agricole sau domeniul auto
Experienta in vanzari de inputuri agricole constituie un avantaj
Cunostinte de baza in domeniul IT (Microsoft Office)
Abilitati de comunicare si negociere
- Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor
Atitudine deschisa, optimism, orientare spre client
Energie si pasiune pentru vanzari, placerea de a interactiona cu clientii

  • Disponibilitate de deplasare in zona de vanzare alocata
Capacitate de lucru in echipa

  • Permis de conducere categoria B

Te asteptăm alături de noi pentru a îți oferi oportunitatea de a te dezvolta împreună cu o echipă tânără, profesionistă, dinamică și ambițioasă.

Responsabilitati:

  • Vanzarea utilajelor / pieselor agricole catre fermierii din zonele alocate
  • Menţinerea legăturilor zilnice cu partenerii de afaceri
Verificarea livarrilor
Evidenta potentialului in zona,comenzilor predate de potentialii cumpărători
Urmărirea vanzarilor şi a facturărilor
Menţinerea legăturilor cu celelalte departamente

Asteptam CV-urile pe adresa resurseumane@impar.ro

TRIMITE CV